Anasayfa

Etkinlikler

76. Uluslararası Su Yolu Şehirleri Buluşması, Açılış Konseri

  • Tarih:2017-03-22
  • Saat:11:00
  • Mekan:Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi, Esenler
  • Etkinlik:76. Uluslararası Su Yolu Şehirleri Buluşması, Açılış Konseri
  •  Görüntüle

Esenler Belediyesi tarafından hazırlanan “Tarihi Su Yolu Buluşmaları” isimli özel proje kapsamında 22.Mart Saat 11:00’de dr.Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde düzenlenecek açılış töreninde Genç Piyanist kendi bestesi Fuzuli’nin “Su Kasidesi” ni ve F. Handel’in Water Music eserinden piyano partisyonları ve Hornpipe oda müziği eserlerini icra edecek.

Su Resitali ardından, Açılış filmi ve Protokol Konuşmaları, Hikmet Barutçugil’in hazırladığı “Ab-Ru’larda Su Kasidesi Sergisi  ve katılımcı 9 ülkenin standları yer alacak.

Basında duyuru:

Tarihi su yolu şehirleri Esenler’de buluşacak
Medeniyet tarihinin, suyun tarihi ve hikâyesiyle bir olduğu düşüncesiyle harekete geçen Esenler Belediyesi ve Türkiye Su Enstitüsü ‘Uluslararası Tarihi Su Yolu Şehirleri Buluşması’nı gerçekleştiriyor. 2 gün sürecek olan zirve, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde Güneş Yakartepe’nin Mini Su Resitali ile başlayacak. Tarihi Su Yolu Şehirleri Buluşması için Ebru Sanatçısı Hikmet Barutçugil, Fuzûli’nin Su Kasidesi’nin her bir dizesini ebru sanatıyla birleştirerek “Âb-Rû’larda Su Kasidesi Sergisi” oluşturdu.

Esenler Suyolu şehirleri
Esenler Suyolu şehirleri