Anasayfa

Sanatçılar

GÜNEŞ YAKARTEPE

, ,

Piyanist GÜNEŞ YAKARTEPE KİMDİR ?

Genç Piyanist GÜNEŞ YAKARTEPE Hakkında(KISA SÖZLÜK VİKİPEDİ BİLGİSİ)

GÜNEŞ YAKARTEPE (BiYOGRAFi – CV)

1997 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini 7. sınıfa kadar İncirli Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda sürdürdü.

Müziğe 9 yaşında başladı. Hobi amaçlı çok sayıda enstrüman çaldı. Bunlarda ustalık hedeflemese de herbirinden çıkan sesleri ve nota sistemini tanımak kendisine avantaj sağladı. Kulaktan duyma ve notaya dökme kendiliğinden gelişti. Absolüt kulağa sahip olduğunu gitar öğretmeni keşfetti. En çok çaldığı enstrüman klarnet idi, ancak daha sonra piyanoyla tanıştı ve en çok piyanoyu sevdi. Konservatuvara girmeye karar verdi.

Akustik piyano ile tanışan Güneş, tınısına büyülendi. 11 yaşında Klasik müzik piyano eğitimine Başlayarak. Üç ayda sonat çalmaya başardı.
7. sınıfta seviye sınavlarını geçerek, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniv. Devlet Konservatuvarı tam zamanlı piyano ve klarinet bölümlerini kazandı. Tercihini müzik eğitimine yönelmesine neden olan piyanodan yana kullandı. Tam zamanlı olarak konservatuvar eğitimine başladı.

Aynı konservatuvarda tam zamanlı piyano eğitimine devam ederken, yarı zamanlı olarak klarinet eğitimini de sürdürdü ve 2012 yılında klarinet eğitiminden mezun oldu.

2013 yılında solistlik sınavını birincilikle kazanarak MSGSÜ Genç Orkestra eşliğinde Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi ve Yunus Emre Kültür Merkezinde konser verdi.

2014 yılında Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda “En İyi Türk Bestecisi Yorumcusu” ödülünü kazandı.

Tamara Poddubnaya, Ferid Adıgüzelzade, Philippe Raskin’in masterclasslarına katıldı.

Liseyi klasik müzik piyano eğitiminde tamamladı. Bu arada farklı formlarda beste çalışmaları yaptı. Piyano ile Türk Müzik kültürünü birleştirme alanında uygulamalara ilgi duydu.

Lisans döneminde, Türk makamlarını öğrenerek Türk Müziğini piyanoya uyarlamak konusunda çalışmalar yapmak ve bestecilik alanında kendini geliştirmek amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü sınavına girdi ve bu bölümde okumaya hak kazandı.

MSGSÜ Oditoryumu, Yunus Emre Kültür Merkezi, Fulya Sanat Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Kadıköy Yeldeğirmeni ve çeşitli mekanlarda piyano konserleri gerçekleştirdi.

Komalı piyano ile Türk Müziğindeki konser performansları büyük ilgi ile karşılandı.

Halen İTÜ Devlet Konservatuvarında Lisans öğrencisidir. Türk müziği yanında klasik müzikte piyano eğitimine de devam etmektedir.

Etiketler: Genc Piyanist Gunes Yakartepe, Kimdir, Biyografi, Hakkında Ansiklopedik, Kısa Bilgiler, Kim, Ne Demek, Nedir, Dinle Piyano, Cv, Özgeçmiş, Wikipedi Ansiklopedisi, Sozluk, Bilgisi, Ekşi Sözlük,

BEŞİKTAŞ FULYA SANAT MERKEZİ ORKESTRA KONSERİ – Haydn D major Piyano Konçertosu Piyanist Güneş Yakartepe