Anasayfa

Yeni Klasik Müzik Bestesi GECE KEMAN Ve PİYANO. Nocturne Piano Violin Besteci Güneş Yakartepe 2019 Klasik Batı 2019 En Güzel Yeni Son Amatör Bestesi Eseri 2019 Yeni Beste Nocturn Enstrümantal

GECE Keman-Piyano 2019 Yeni Besteleri. Nocturne for Piano Violin

Yorum Yapılmamış Haber Medya

2019 Yeni Beste; Nocturne for Piano Violin, Enstrümantal Besteleme Son Projeleri Klasik Batı Müziği

NOCTURNE Keman ve Piyano için Bestesini, Genç Besteci Güneş Yakartepe Piyano ile Çaldı. Keman Besteciye Eşlik Etti
Konser Adı: Piyano ile Nostalji Şarkıları Konseri.
Konser Müzik Enstrümanları; Piyano Keman Ney Solist ve Darbuka (Vurmalı Ritim Sazları)
Konser Repertuvarı: Unutulmayan Nostalji Eserleri, Şarkıları ve Türküleri. Hatıralamızdan Silinmeyen Klasikleşen Ezgiler, Nostaljik Türk, Pop, Sanat-Halk Müziği, Osmanlı-Klasik Saz Musikileri, Meşhur Yeşilçam Film Müzikleri, Klasik Batı Müziği ve Genç Bestecinin Yeni Besteleri.
GRUP PİYANOTÜRK
Piyano ve Vokal: Güneş Yakartepe
Keman: Zeynep Çetinler
Piyano ve Türk Müziği Sazları ile Ankara Dinletisi. Halka Açık Etkinlik Olup, Konser Ücretsizdir
Piyano: Güneş Yakartepe (İTÜ TMDK Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Kompozisyon-Bestecilik Bölümü)
Güzel Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi Bekliyorum. Sevgi ve Saygılar

GÜNEŞ YAKARTEPE KİMDİR? GENÇ BESTECİ HAKKINDA BİLGİLER.


DESEM Kİ, Yeni Piyano Eseri Besteleri, Bestekar: GÜNEŞ YAKARTEPE, 2019 Son Amatör Genç Besteciler

Genç Bestekar Güneş Yakartepe Biyografi ve Müzik Hayatı;

1997 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini 8. sınıfa kadar İncirli Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda sürdürdü.
Müziğe 9 yaşında başladı. Hobi amaçlı çok sayıda enstrüman çaldı. Bunlarda ustalık hedeflemese de herbirinden çıkan sesleri ve nota sistemini tanımak kendisine avantaj sağladı. Kulaktan duyma ve notaya dökme kendiliğinden gelişti. Absolüt kulağa sahip olduğunu gitar öğretmeni keşfetti. En iyi çaldığı enstrüman klarnetti, ancak daha sonra piyanoyla tanıştı ve en çok piyanoyu sevdi. Konservatuvara girmeye karar verdi.
11 yaşında akademik olarak piyano eğitimi almaya başladı. 8. sınıfta seviye sınavını başararak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniv. Devlet Konservatuvarı tam zamanlı piyano ve klarinet bölümlerini kazandı. Tercihini müzik eğitimine yönelmesine neden olan piyanodan yana kullandı.
Aynı konservatuvarda tam zamanlı piyano eğitimine devam ederken, yarı zamanlı olarak klarinet eğitimini de sürdürdü ve 2012 yılında klarinet eğitiminden mezun oldu.
2013 yılında solistlik sınavını birincilikle kazanarak MSGSÜ Genç Orkestra eşliğinde Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi ve Yunus Emre Kültür Merkezinde konser verdi.
2014 yılında Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda “En İyi Türk Bestecisi Yorumcusu” ödülünü kazandı.
Liseyi klasik müzik piyano eğitiminde tamamladı. Bu arada farklı formlarda beste çalışmaları yaptı. Piyano ile Türk Müzik kültürünü birleştirme alanında uygulamalara ilgi duydu.
Lisans döneminde, Türk makamlarını öğrenerek Türk Müziğini piyanoya uyarlamak konusunda çalışmalar yapmak ve bestecilik alanında kendini geliştirmek amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü sınavına girdi ve bu bölümde okumaya hak kazandı.
MSGSÜ Oditoryumu, Yunus Emre Kültür Merkezi, Fulya Sanat Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Kadıköy Yeldeğirmeni ve çeşitli mekanlarda piyano konserleri gerçekleştirdi.
Komalı piyano ile Türk Müziğindeki konser performansları büyük ilgi ile karşılandı.
Halen İTÜ Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü’nde Lisans öğrencisidir. Beste çalışmalarına ve Türk müziği yanında klasik müzikte piyano eğitimine de devam etmektedir.
İTÜ Devlet Konservatuvarı’nda Asistan Öğrenci olarak çalışmakta ve İBB Kültür Etkinlikleri kapsamında konserleri gerçekleştirmektedir.
www.gunesyakartepe.com http://besteci.kim
Gece Keman ve Piyano İçin (Nocturne for Piano Violin) .


Aylanın Çığlığı Yeni Piyano Besteleri, Genç Besteci: GÜNEŞ YAKARTEPE, 2019 En Son Amatör Besteciler


NOCTURNE Keman-Piyano 2019 Yeni Besteler, İTÜ Konservatuvarı BİSED Salonu Kompozisyon Bölüm Konseri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,