Anasayfa

Konser

40- Esenler Vapur Boğaz Turu, Çocuk İftarı Piyano Konserleri

, ,

  • Konser Tarihi     : 2015-06-18
  • Konser Mekanı : Esenler Belediyesi Piyano Müzik Konserli Vapur Turu ve Geleneksel Çocuk İftarları
  • Konser No           : Piyano ve Ney Düeti

Piyano: Güneş Yakartepe

Ney: Engin Canlı

Esenler Belediye ilk kez oruç çocuk ailesi Ramazanı iftarları boğaz gezi vapur gemi
Esenler Belediye ilk kez oruç çocuk ailesi Ramazanı iftarları boğaz gezi vapur gemi

Esenler Belediyesi, ilk kez oruç tutan bin çocuk ile annelerini Ramazan’ın ilk iftarında İstanbul Boğazı’nda ağırladı.

Genç Piyanist Güneş yakartepe vapurda Piyano Konseri verdi. Sufi Müzik , Güncel Dini Sinema Jenerik Müzikleri , Çocuklar ve Gençler için Modern ve Yeni İlahileri piyanoyla çalarak söyledi.
Neyzenimiz ona eşlik etti.
Nasreddin Hoca, Keloğlan ve Karagöz-Hacivat ile eğlenen çocuklara, bir Osmanlı geleneği olan “diş kirası” adı altında çeşitli hediyeler verildi.
Esenler Belediyesi, her yıl olduğu gibi, bu sene de Ramazan ayının ilk gününü çocuklar için düzenlediği iftara ayırdı. Hayatlarında ilk kez oruç tutan çocuklar, Başkan Amcaları Mehmet Tevfik Göksu ile birlikte İstanbul Boğazı’nda iftar açmanın sevincini yaşadılar. İstanbul Boğazı’ndaki Çocuk İftarı’na, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri de katıldı.
Çocuklar, ilk iftarlarının ardından, yine bir çocuğun yemek duasına hep birlikte “amin” dediler. Dondurmalarını yediler, İftar sonrasında çocuklara, bir Osmanlı geleneği olan “diş kirası” adı altında çeşitli hediyeler verildi. İstanbul eşsiz güzelliklerini yakından görme fırsatı bulan çocuklar ve anneleri, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

36 esenler vapurda çocuk iftarı (3)    36 esenler vapurda çocuk iftarı (7) 36 esenler vapurda çocuk iftarı 36 esenler vapurda çocuk iftarı (2)