Anasayfa

Konser

29. Özel Çocuklar İftarı İçin Sufi Müzik Piyano ve Ney Konseri

, ,

  • Konser Tarihi     : 2014-06-28
  • Konser Mekanı : Özel Çocuk iftarı Sokakları Esenler, İstanbul
  • Konser No           : Özel Çocuklar İftarı İçin Sufi Müzik

Esenler Belediyesi, Geleneksel Hale Gelen Çocuk iftarlarında özel bir ilke imza attı.
Oruç tutan Üç bin çocuğu ile annelerini Ramazan’ın ilk iftarında yine ağırladı.
Genç Piyanist Güneş Yakartepe Özel yapılan platformda Piyano Konseri verdi. Güncel Dini Sufi Müzikleri , Çocuklar ve Gençler için Modern ve Yeni İlahileri piyanoyla çalarak söyledi.
Neyzenimiz ona eşlik etti.

Esenler Belediyesi ilk kez oruç 3 bin çocuk aile Ramazan Sokak iftarı

Türkiye’nin ilk Çocuk Sokağı, bir ilke ev sahipliği yaparak Ramazan’ın ilk iftarında Esenlerli yaklaşık 3 bin çocuğa ev sahipliği yaptı.

Esenler Belediyesi Ramazan ayının ilk gününü çocuklar için düzenlediği iftara ayırdı. Türkiye’nin ilk ve tek projesi olan Esenler Menderes Mahallesi’ndeki Çocuk Sokağı’nda gerçekleştirilen iftarda ilk kez oruç tutan çocuklar, Başkan Amcaları Mehmet Tevfik Göksu ile birlikte iftar açmanın sevincini yaşadılar. İftar öncesi Karagöz -Hacivat gölge oyunları, animasyon, Jonglör ve İllüzyon gösterileri ile hoşça vakit geçiren çocuklar, iftar vaktinin gelmesiyle kendileri için hazırlanan masalarda yerlerini aldılar. Bir çocuk tarafından okunan akşam ezanı ile birlikte hep birlikte iftarlarını açan çocuklar, yine bir çocuğun yemek duasına hep birlikte “amin” dediler.
EN ÖZEL İFTAR

Çocuklarla Ramazan’ın ilk gününde iftar yemeğinde buluşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını belirtti. Başkan Göksu, “ Bugün burada bana göre en özel iftar yemeğinde bir aradayız. Bugün çocuklarımız için Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen Çocuk Sokağı projemizin içinde ilk kez oruç tutan çocuklarımız ile birlikteyiz. Çocuklarımıza unutamayacakları bir iftar yemeği düzenlemek, iftarın ardından onlara bir de diş kirası vererek sevindirmek istedik. Ramazan ayı hepimize mutluluk ve huzur getirsin. Hep birlikte nice güzel iftar yemeklerinde buluşmak üzere sizleri sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Esenler Belediyesi ilk kez oruç 3 bin çocuk aile Ramazan Sokak iftarı (1) Esenler Belediyesi oruç Üç bin çocuk aile Ramazan sokak iftarı piyano konser (4)

Piyano: Güneş Yakartepe Ney: Fatih Yıldız
28 esenler 214 (3)

28 esenler 214

28 esenler 214 (5)

28 esenler 214 (2)