Anasayfa

2019 Yeni Çıkan Besteler Genç Bestekarlar Piyano Keman Oda Müziği En Son Çıkan Genç Besteci Enstrümantal Klasik Müziği Besteci Piyanist Güneş Yakartepe Konseri Gençlik Merkezi

2019 Yeni Klasik Müzik Bestesi, Nocturne Piyano-Keman Oda Müziği, Enstrümantal Eser

Yorum Yapılmamış Haber

9Son Beste, Nokturne , Nocturne for Piano Violin (Noktürn Keman ve Piyano İçin) Genç Besteci: Güneş Yakartepe

Konser Etkinliği 2019 Yeni Genç besteciler, Son Besteler Konseri
2019 Yeni Besteler, Nocturne for Piano Violin (Noktürn Keman ve Piyano İçin) Genç Besteci: Güneş Yakartepe Konseri, Klasik Batı Müzik Son Bestesi
NOCTURNE PIANO & VIOLIN ( Keman ve Piyano İçin Nokturn) Çok Sesli Eseri,Genç Piyanist-Besteci Güneş Yakartepe’nin Yeni Bestesi, Konser Etkinliği 2019 Yeni Genç Besteler Konseri
Genç Piyanist Güneş Yakartepe Keman ve Piyano İçin Nokturn ÇokSesli Bestesini Solo Piyano Formu ile Kuyruklu Piyano ile Çaldı. Keman, Piyaniste eşlik etti.
Piyanist Güneş Yakartepe, Piyano ve Müzik Severler ile Bir Araya Geliyor. Kendi Bestelerinin yanısıra Halk müziğinden, Film Müziklerine Geniş Bir Repertuvara Sahip, Genç Müzisyen, Sanatseverlere Zengin Bir Müzikal Dinleti Ziyafet Vad Ediyor.
Çok sevilen Musikilerimizi ve Genç Bestecimizin Yeni Bestelerini, Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Konser Repertuvarı: Klasik Batı Müziği, Klasik Türk Osmanlı Musikisi, Türk Sanat ve Halk Müziği, Türk- Yeşilçam ve Yabancı Film Müzikleri, Müzikal ve Dizi Müzikleri, Pop ve Tango Şarkıları, Unutulmayan Nostalji Eserleri ve Genç Besteci Son Bestelediği Yeni Besteleri
Etkinlik No: 65 Piyano Her Telden Konseri Konser Repertuvarı: Klasik Batı Müziği, Türk Halk-Sanat Müziği, Pop Müzik, Türk, Yabancı ve Sinema Film Müzikleri, Osmanlı ve Mehter Marşları, ve Yeni Bestelenmiş Eserler

2019 Yeni Beste, Nocturne Piyano-Keman Oda Müziği, En Son Çıkan Genç Besteci Enstrümantal Klasik Müziği

Genç Besteci ve Piyanist GÜNEŞ YAKARTEPE ve Grup PiyanoTürk
Piyano: Güneş Yakartepe
Keman: Özdemir Güz
Ney: Eyüp Açikpazu
Enstrümantal Çok Sesli Bestemi Piyano, Keman ile Dinlediniz mi?. Bestelerimi Senfonik Armoni Formu ile Acaba Sevecek misiniz?
Genç Bestekar Güneş Yakartepe, ” No: 3 – Kod Adı: NOCTURNE FOR PİANO VİOLİN” Hediye Senfonik bestesinin Piyano Notalarını yazdı, Piyano çaldı ve Piyaniste Yaylı Enstrüman, Ney Eşlik etti.
Yeni Enstrümantal Bestelerim Türk Sazları ile Düetleri Piyano Serisi: 2
PİYANO TUŞLARINDAN FARKLI MELODİLER ve YENİ BESTELERİM MÜZİK KONSERİ.
Bestesini Piyanistimizİn Yaptığı Eseri Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Hoşunuza Gider
Genc Bestekar Beste Denemeleri Eserleri. Piyano Nota ve Düzenleme: Güneş Yakartepe

GENÇ BESTECİ GÜNEŞ YAKARTEPE KİMDİR? ÖZGEÇMİŞ ve MÜZİK HAYATI;

Beste ve Gunes Yakartepe Besteci Hakkında Bilgiler.
Müziğe 9 yaşında başladı. En iyi çaldığı enstrüman klarnetti, ancak daha sonra piyanoyla tanıştı ve en çok piyanoyu sevdi. Konservatuvara girmeye karar verdi.
11 yaşında akademik olarak piyano eğitimi almaya başladı. 8. sınıfta seviye sınavını başararak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniv. Devlet Konservatuvarı tam zamanlı piyano ve klarinet bölümlerini kazandı. Tercihini müzik eğitimine yönelmesine neden olan piyanodan yana kullandı.
Aynı konservatuvarda tam zamanlı piyano eğitimine devam ederken, yarı zamanlı olarak klarinet eğitimini de sürdürdü ve 2012 yılında klarinet eğitiminden mezun oldu.
2013 yılında solistlik sınavını birincilikle kazanarak MSGSÜ Genç Orkestra eşliğinde Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi ve Yunus Emre Kültür Merkezinde konser verdi.
2014 yılında Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda “En İyi Türk Bestecisi Yorumcusu” ödülünü kazandı.
Liseyi klasik müzik piyano eğitiminde tamamladı. Bu arada farklı formlarda beste çalışmaları yaptı. Piyano ile Türk Müzik kültürünü birleştirme alanında uygulamalara ilgi duydu.
Lisans döneminde, Türk makamlarını öğrenerek Türk Müziğini piyanoya uyarlamak konusunda çalışmalar yapmak ve bestecilik alanında kendini geliştirmek amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü sınavına girdi ve bu bölümde okumaya hak kazandı.
MSGSÜ Oditoryumu, Yunus Emre Kültür Merkezi, Fulya Sanat Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Kadıköy Yeldeğirmeni ve çeşitli mekanlarda piyano konserleri gerçekleştirdi.
Komalı piyano ile Türk Müziğindeki konser performansları büyük ilgi ile karşılandı.
Halen İTÜ Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü’nde Lisans öğrencisidir. Beste çalışmalarına ve Türk müziği yanında klasik müzikte piyano eğitimine de devam etmektedir.
İTÜ Devlet Konservatuvarı’nda Asistan Öğrenci olarak çalışmakta ve İ.B.B Kültür Etkinlikleri kapsamında konserleri gerçekleştirmektedir.
Genç Piyanist-Bestekar, Guneş Yakartepe Web Sitesi www.gunesyakartepe.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,